Kategoria: » Ciekawi
15 stycznia 2012
Post Thumbnail of Odkrycia 2011
15 stycznia 2012 //Recenzje, Ciekawi      
Część 5 z 5 w serii artykułów "Muzyczne podsumowanie 2011"

Część 5 z 5 w serii artykułów Muzyczne podsumowanie 2011
Nowe zestawienie w moim corocznym muzycznym podsumowaniu. Chciałam w nim docenić wykonawców, których może nie słuchałam najczęściej, ale których odkryłam w minionym roku i którzy przykuli moją uwagę. O kilku pisałam na NL na bieżąco, kilku pojawia się w każdym z …

autor:
21 sierpnia 2011
Post Thumbnail of Wolf Gang - "Suego Faults"
21 sierpnia 2011 //Ciekawi, Płyty      

Jak zwykle zaczęło się od okładki. Mężczyzna (ujęcie z profilu) odziany na czarno z równie czarnym pióropuszem na głowie (ni to Jamiroquai, ni Natasha Khan) uchwycony w czasie przechadzki po lesie – na ziemi dywan z uschniętych liści, w tle powalone drzewa z powyginanymi we wszystkie strony gałęziami a nad całością unosząca się mgła. Tajemniczo i już trochę jesiennie. Tak wygląda z zewnątrz wyśniona kraina Suego Faults – romantyczna utopia nie z tego świata, która jest wytworem podświadomości Maksa McElligotta, ukrywającego się pod pseudonimem Wolf Gang.

autor:
23 czerwca 2011
Post Thumbnail of The New Division
23 czerwca 2011 //Ciekawi      

Generalnie nie jestem fanką gitar i mało konkretnych melodii, ale zdarzają się wyjątki, które potrafią mnie zainteresować. A skoro w dodatku o takim wyjątku piszę, to oznacza, że musi być naprawdę ciekawie.

autor:
14 maja 2011
Post Thumbnail of Dania - nowa Szwecja
14 maja 2011 //Ciekawi      

Na temat Danii wiem 2 rzeczy: wiem, gdzie leży i wiem jak wygląda jej flaga. A co z duńską muzyką? Pomyślmy: cukierkowy dance z drugiej połowy lat 90tych – vide Aqua, cukierkowy pop XXI wieku – vide Alphabeat. No i Czesław Mozil. W ciągu ostatniego półtora roku poznałam jednak trzy niesamowite wokalistki, które zrobiły na mnie naprawdę duże wrażenie i z których każda pochodzi właśnie z Danii.

autor:
14 czerwca 2010
Post Thumbnail of I Blame Coco
14 czerwca 2010 //Ciekawi      

Kilka tygodni temu wyruszyłam na poszukiwania nowego klipu Robyn. Poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem z oczywistych powodów – klip wówczas jeszcze się nie ukazał ;-), znalazłam jednak coś innego. Robyn śpiewającą refren w piosence „Caesar” z I Blame Coco.

autor:
1 stycznia 2010
Post Thumbnail of Najczęściej słuchani wykonawcy 2009 by de-mo
1 stycznia 2010 //Ciekawi      
Część 4 z 5 w serii artykułów "Muzyczne podsumowanie 2009"

Zaglądam czasem na lasta by przyjrzeć się moim statystykom, by dowiedzieć się jakie niby są moje ulubione utwory, jacy ulubieni wykonawcy. Piszę „niby” ponieważ mija się to nieco z prawdą. Statystyki te byłyby wiarygodne, gdyby zbierały również dane z mojego odtwarzacza mp3. Nie posiadając jednak iPoda zadowalam się tym, co mam 😉 Opisałam już moje ulubione płyty i utwory w tym roku. Postanowiłam wziąć się jeszcze za wykonawców, a ponieważ sama nie potrafię sporządzić odpowiedniej listy, wpadłam na pomysł, że będę się posiłkować właśnie statystykami z lasta. Zignoruję fakt, że gdybym sama miała wybrać ulubionych tegorocznych wykonawców, lista wyglądałaby inaczej. Last twierdzi, że tych wykonawców słuchałam w ciągu ostatnich 12 miesięcy najwięcej, choć tak naprawdę niewielu z nich zaliczyłabym do moich ulubionych. Skąd zatem wzięły się takie statystyki?

autor:
9 grudnia 2009
Post Thumbnail of HURTS - "Wonderful life"
9 grudnia 2009 //Recenzje, Ciekawi, Utwory      

Od kilkunastu dni utwór ten czaił się gdzieś obok. Był na zaprzyjaźnionym blogu, potem w radiu (nie polskim oczywiście). Aż trafiło. Niemal godzina spędzona przed teledyskiem, poszukiwania jakichkolwiek informacji o autorach. Niewiele tego jest, co tylko dobrze świadczy o zespole, bo już na starcie potrafią zadbać o odpowiedni entourage.
Jest ich …

autor:
1 października 2009
Post Thumbnail of Cinema Bizarre
1 października 2009 //News, Ciekawi      

Przeszło 9 miesięcy nosiłam się z zamiarem napisania o moim niemieckim odkryciu. Chciałam zrecenzować album, ale jakoś nie potrafiłam się za to zabrać. Chciałam napisać o zespole, ale nie do końca byłam pewna czy warto. I czy wypada. Bo grają bardzo fajnie, tylko piekielnie kiczowato. Piekielnie kiczowato, ale jednak …

autor:
30 września 2009
Post Thumbnail of Cinnamon Chasers
30 września 2009 //News, Ciekawi      

Przemierzając otchłanie Internetu w poszukiwaniu czegoś ciekawego, czegoś co mnie poruszy i co przesłucham więcej niż jeden raz, natknęłam się na Cinnamon Chasers. Okładka albumu „A million miles from home” – zielono niebieski rysunek rodem z bajki – wcale mnie nie zachęciła i zapewne przeszłabym obok niej, nie zwracając …

autor:
31 maja 2009
Post Thumbnail of La Roux
31 maja 2009 //News, Ciekawi      

Spróbujcie zmiksować Prince’a, Davida Bowie, Eurythmics, Desireless i… Molly Ringwald. Co otrzymacie? Jeden z gorących towarów ostatnich miesięcy na brytyjskiej scenie muzycznej.
Kto wieczorami (a ostatnio już nie tylko) ogląda MTV2, ten na pewno natknął się na klip, w którym młoda kobieta prowadzi samochód. Panuje noc, dominuje czerń, czerwień i błękit. …

autor:
 Strona 1 z 2  1  2 Dalej »