Duran Duran – „Blame the Machines”

4 kwietnia 2011
poniedziałek, godz. 08:21


Lubię Duran Duran. Tak naprawdę dopiero od koncertu w 2006 roku, co do którego nie miałam żadnych oczekiwań a który podobał mi się naprawdę bardzo. Od tego czasu, choć moja znajomość twórczości DD jest cały czas bardzo słaba i ogranicza się właściwie tylko do singli, darzę ich sympatią i co jakiś czas lubię ich posłuchać. Bo melodyjni i rytmiczni. Dokładnie do tego określenia pasuje utwór „Blame the machines” z najnowszej płyty Brytyjczyków „All you need is now”. Rewolucji nie ma. Ale nie ma też udziwnień i silenia się na nowoczesność. Brzmią po prostu jak stare, dobre Durany, okraszone soczystą, ale nie przytłaczającą elektroniką. I bardzo dobrze, bo dzięki temu na pierwsze miejsce wybija się naprawdę fajna, wpadająca w ucho melodia, czyli to, co u nich chyba najlepsze. Bardzo miły powrót do korzeni po nieco dziwnym „Red Carpet Massacre”. A i pomysł na tekst bardzo zmyślny – przyznaję, że musiałam posiłkować się Internetem, żeby zrozumieć, w czym te maszyny zawiniły Simonowi i spółce. Okazało się, że inspiracją był autentyczny śmiertelny wypadek pewnego Niemca, który zbyt mocno zaufał GPSowi. W roli GPSa wystąpiła brytyjska dziennikarka Nina Hossain, która zimnym i władczym tonem z przepięknym, angielskim akcentem recytuje nawigacyjne wskazówki.
Pamiętajcie zatem o jednym: nie ufajcie maszynom, bo nawet najlepszy GPS o kobiecym głosie może was wyprowadzić w pole. A kiedy tak się stanie przypomnicie sobie o „Blame the machines”.

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe.


autor: // Last.fm
04.04.2011, godz. 08:21, poniedziałek
Kategoria: Piosenka na dziś

Poprzedni Post
«
Następny Post
»