IAMX – „The Unified field”

2 grudnia 2012
niedziela, godz. 17:07

Chris Corner nie każe czekać fanom długo na kolejne płyty i wydaje je w dość rozsądnych odstępach czasu. Na tyle długich, by można było już troszkę zatęsknić, ale nie aż tak, by dałoby się o nim zapomnieć. I tak pod koniec roku powraca ponownie. Na razie z pojedynczym utworem „The Unified field”, o którym kilku moich znajomych wypowiadało się raczej chłodno. W końcu i ja się z nim zapoznałam, od razu oglądając też wideo. I….
hmmm….
no właśnie…
Konsternacja.
Wydawało mi się, że to będzie kolejny płaczliwy kawałek o melodii raczej nie zapadającej w pamięć. Cóż, od jakiegoś czasu IAMX już mnie nie zachwyca, więc straciłam też już nadzieję na powrót jego geniuszu. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Corner mnie zaskoczył. Pytanie tylko czy jest to zaskoczenie pozytywne… Prawdę mówiąc nie wiem.
Z jednej strony pod względem melodyjności jest naprawdę dobrze. Po jednym przesłuchaniu nucę refren. Z drugiej jednak strony: co to za produkcja? co to za bit? co to za klip? gdzie jest IAMX?
Największym moim zarzutem pod adresem „The Unified field” jest to, że tu po prostu zabrakło IAMX. Nie ma niczego charakterystycznego, co wyróżniało projekt spośród innych. Nie ma charakterystycznej produkcji. Wokal rozlega się jakby z oddali. Muzyka nie chwyta za serce, nie przyspiesza tętna i nie wywołuje gęsiej skórki. Utwór brzmi raczej jak remix, niż oryginał stworzony przez Chrisa. Mało tego, ten remix wydaje się być bardzo „trendi” i „na czasie”, choć do przekroczenia granicy dobrego smaku trochę mu jeszcze brakuje. Zastanawiam się czy Corner nie zapragnął wreszcie po prostu zacząć zarabiać i w związku z tym nadać swojej muzyce takie brzmienie, które spodoba się radiostacjom. Wydaje mi się, że najnowszy utwór z powodzeniem będzie mógł trafić na antenę Eski, RMF czy Zetki. I do zwykłych klubów i dyskotek.
Klip z kolej kojarzy mi się troszkę z klipem do piosenki „Another Chance” Rogera Sancheza – chyba ze względu na ulicę. Sam w sobie nie jest zły, ale nie jest to rzecz, do której po jednorazowym obejrzeniu chciałoby się wrócić. I, podobnie jak sama piosenka, nie mówi nic a nic o IAMX. Jeśli ktoś zetknie się z projektem Cornera po raz pierwszy dopiero teraz, a następnie pogrzebie trochę w jego twórczości, mocno się zdziwi.
Ciekawe jak ten utwór ma się do całej, nadchodzącej płyty…

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe.


autor: // Last.fm
02.12.2012, godz. 17:07, niedziela
Kategoria: Do Obejrzenia, Utwory

Poprzedni Post
«
Następny Post
»