Pet Shop Boys – "Love etc."

5 kwietnia 2009
niedziela, godz. 13:35

Wiosna za polskimi oknami zadomowiła się na dobre a jak wiadomo o tej porze roku świat budzi się do życia. Do życia obudzili się także panowie z Pet Shop Boys, którzy 16 marca wypuścili swój najnowszy singiel – „Love etc.”. Jak sami mówią jest to nowoczesny, bardzo życiowy hymn, który nie jest podobny do niczego, co zrobili w przeszłości. Można się z tym zgadzać albo nie, niektórym bowiem ten utwór przypomina „Go west” (przez użycie męskiego chóru), innym „Can you forgive her?”, ale trzeba przyznać, że „Pet Shopy” trzymają poziom a o utworze „Love etc.” jest głośniej niż o ich kilku ostatnich dokonaniach.
Powiedzmy to sobie szczerze, „Love etc.” nie powala. Ale po kilku przesłuchaniach staje się całkiem miłą dla ucha piosenką, która będąc dość „gładką” i delikatną, pozostawia po sobie nieco słodko-gorzki posmak.
Dziś natknęłam się na klip do tego utworu. Klip w sumie dość brzydki – nie podoba mi się w nim czarna kreska i kolory – ale to tak naprawdę nie ma większego znaczenia. Docenić warto pomysł gry komputerowej i sposób jego wykonania (choć motyw gry pojawia się u Pet Shop Boys nie po raz pierwszy). Poza tym gra jest na tyle oldschoolowa, że przypomina te, w które grywałam w dzieciństwie, więc powiedzmy, że jakoś działa na sentyment.
Podsumowując – „Pet Shopy” trzymają się całkiem nieźle, muzycznie potrafią zapanować nad alternatywnymi stacjami radiowymi a i wizualnie myślę, że nie pozostają w tyle. A ja cenię takich wykonawców.


autor: // Last.fm
05.04.2009, godz. 13:35, niedziela
Kategoria: News, Do Obejrzenia, Utwory

Poprzedni Post
«
Następny Post
»