Obywatel G.C. – "Nie pytaj o Polskę"

19 kwietnia 2010
poniedziałek, godz. 08:01

Raz na milion lat… a konkretniej – raz na 2-3 lata, przypominam sobie o geniuszu Grzegorza Ciechowskiego. O tym ile wspaniałych tekstów napisał, o tym jak doceniał i szanował rozmaite dźwięki (co w Polsce jest rzadkością), o tym jak stworzył Justynę Steczkowską… Jesienią miałam okazję słuchać radia, nadającego tylko polską muzykę. I choć nie jestem w stanie jej znieść na dłuższą metę, zwłaszcza w takich ilościach, wyniknęła z tej sytuacji jedna dobra rzecz – zakochałam się w „Nie pytaj o Polskę”. Od skrawków tekstu, które docierały do mnie codziennie coraz wyraźniej, po ten cudowny dźwięk słyszalny w tle podczas „To nie kochanka…”. I wciąż nie mogę się nadziwić, że polski utwór z 1988 roku może tak brzmieć…
Ktoś napisał, że to nieoficjalny hymn Polski. Nie wiem czy to nie za wielkie słowa, ale jedno jest pewne: to taka zwyczajna – niezwyczajna, codzienna definicja polskości.
Na początek nowego tygodnia…

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe.


autor: // Last.fm
19.04.2010, godz. 08:01, poniedziałek
Kategoria: Piosenka na dziś

Poprzedni Post
«
Następny Post
»