Archiwum
8 stycznia 2017
Post Thumbnail of Albumy 2016
8 stycznia 2017 //Płyty      
Część 1 z 2 w serii artykułów "Muzyczne podsumowanie 2016"

Część 1 z 2 w serii artykułów Muzyczne podsumowanie 2016Zastanawiałam się czy w tym roku w ogóle robić podsumowanie. Z wiekiem wszelkie granice czasowe zaczynają mi się zacierać, dlatego nie odczułam, że coś się skończyło, a coś innego zaczęło. Czas płynie nadal, a czy koniec jednego roku i początek następnego …

autor:
7 lutego 2013
Post Thumbnail of Wykonawcy 2012
7 lutego 2013 //Recenzje      
Część 4 z 4 w serii artykułów "Muzyczne podsumowanie 2012"

Zestawienie najczęściej słuchanych przeze mnie wykonawców jest uzupełnieniem zestawienia płyt i piosenek. Ponieważ jako jedyne nie opiera się na muzyce wydanej w jednym roku, tu wyraźnie widać, czym zapełniałam sobie czas między słuchaniem nowych wydawnictw. Albo raczej kim

autor:
7 lutego 2013
Post Thumbnail of Piosenki 2012
7 lutego 2013 //Recenzje, Utwory      
Część 2 z 4 w serii artykułów "Muzyczne podsumowanie 2012"

W tym roku sytuacja nieco się odwróciła. Zazwyczaj nie miałam problemu z wyborem ulubionych utworów, męczyłam się z kolei z płytami. Teraz okazało się, że zrobienie zestawienia płyt poszło mi gładko, natomiast znacznie gorzej jest z piosenkami.

autor:
7 czerwca 2012
Post Thumbnail of burn Selector Festival 2012
7 czerwca 2012 //Galeria + Relacje      

Nie będę ukrywać i powiem od razu prosto z mostu – według mnie czwarta edycja Burn Selector Festival była najsłabsza ze wszystkich. Zaczęło się od składu – moim zdaniem dość niszowego. Ok, Chase and Status, Hadouken! czy Magnetic Man mają swoją publiczność. Ale czy nie za małą jak na taki …

autor:
15 maja 2012
Post Thumbnail of Podsumowanie: marzec+ kwiecień 2012
15 maja 2012 //News, Płyty, Utwory      
Część 2 z 7 w serii artykułów "Miesięczne podsumowania 2012"

Część 2 z 7 w serii artykułów Miesięczne podsumowania 2012Maj już w połowie, a za mną ciągnie się jeszcze podsumowanie marca i kwietnia.
Tak więc w skrócie: dwoma ostatnimi miesiącami rządziły utwory motoryczne. Takie, które tworzyły idealne tło – nieabsorbujące, ale jednak interesujące.
12 marca światło dzienne ujrzała płyta – wydarzenie: VCMG …

autor:
10 marca 2012
Post Thumbnail of Miike Snow - "Animal (live, In The Woods)"
10 marca 2012 //Do Obejrzenia      

W oczekiwaniu na nową płytę Miike’a Snowa, po raz kolejny odkrywam ich debiut sprzed 3 lat (ach, cóż to był za rok!). Cały mijający tydzień należał do nich. Na weekend zrobiłam sobie jednak przerwę od mojego iPrzyjaciela i przypadkiem natknęłam się na poniższe nagranie. Ich najsłynniejszy singiel – „Animal” zagrany …

autor:
2 maja 2011
Post Thumbnail of Pop! - "Pop! Goes my heart"
2 maja 2011 //Do Obejrzenia, Utwory      

Nadrabiając w ostatnim czasie telewizyjne zaległości, natknęłam się wielokrotnie na spot reklamowy zapowiadający ramówkę TVN na majowy weekend. Wśród proponowanych filmów znalazła się komedia romantyczna pod nijakim i nic nie mówiącym tytułem „Prosto w serce” – w wersji oryginalnej „Music and Lyrics”. Obraz mocno przeciętny, według mnie nie wykorzystano tu zupełnie potencjału lat 80tych i historii zespołu PoP!, która tak naprawdę była najciekawszym elementem filmu. Jest jednak coś, co skłoniło mnie do obejrzenia „Music and lyrics” – piosenka, dzięki której dowiedziałam się o filmie.

autor:
29 lipca 2010
Post Thumbnail of Miike Snow - "Silvia"
29 lipca 2010 //Piosenka na dziś      

Jednym z wykonawców, których odkryłam w 2009 roku i uznałam za bardzo obiecujących a zarazem twórczości których nie poznałam zbyt dobrze, jest grupa Miike Snow. Od pierwszego przesłuchania pierwszej piosenki wiedziałam, że to jest COŚ.

autor:
1 stycznia 2010
Post Thumbnail of Ulubione piosenki 2009 by de-mo
1 stycznia 2010 //Recenzje, Utwory      
Część 5 z 5 w serii artykułów "Muzyczne podsumowanie 2009"

Zaczęłam przeglądać moją bibliotekę muzyczną i okazało się, że na listę ulubionych utworów 2009 chcę wrzucić naprawdę sporo rzeczy. Potem jednak się zastanowiłam: zaraz, to ma być lista ulubionych. Więc chyba powinnam umieścić na niej to, czego faktycznie najchętniej słuchałam. Największe tegoroczne odkrycia, piosenki, które nie dawały mi spokoju, te, którymi odurzałam się wiele dni, te od których nie mogłam się uwolnić. Te, które maglowałam do znudzenia i te, którymi choć przez chwilę byłam zachwycona. Naprawdę zachwycona.

autor: