Archiwum
23 stycznia 2013
Post Thumbnail of Podsumowanie: listopad + grudzień 2012
23 stycznia 2013 //Recenzje, Płyty      
Część 7 z 7 w serii artykułów "Miesięczne podsumowania 2012"

Dwa ostatnie miesiące minionego roku poświęciłam na nadrabianie zaległości. Słuchałam zatem tego, na co do tej pory nie miałam czasu, lub co po prostu czekało na lepszy moment. Jednocześnie w tym czasie miało miejsce kilka premier.

autor:
9 czerwca 2010
Post Thumbnail of Selector Festival 2010
9 czerwca 2010 //Galeria + Relacje      

de-mo: Rok temu zapytałam, co Cię przyciągnęło na pierwszą edycję Selector Festival. Gdybym w tym roku to ja miała odpowiedzieć na to pytanie, sprawiłoby mi to ogromną trudność.
newman: To niesamowite, jak można jechać na festiwal bez żadnych muzycznych zobowiązań i …wyjechać z niego oczarowanym niemal każdym koncertem.

autor:
1 stycznia 2010
Post Thumbnail of Najczęściej słuchani wykonawcy 2009 by de-mo
1 stycznia 2010 //Ciekawi      
Część 4 z 5 w serii artykułów "Muzyczne podsumowanie 2009"

Zaglądam czasem na lasta by przyjrzeć się moim statystykom, by dowiedzieć się jakie niby są moje ulubione utwory, jacy ulubieni wykonawcy. Piszę „niby” ponieważ mija się to nieco z prawdą. Statystyki te byłyby wiarygodne, gdyby zbierały również dane z mojego odtwarzacza mp3. Nie posiadając jednak iPoda zadowalam się tym, co mam 😉 Opisałam już moje ulubione płyty i utwory w tym roku. Postanowiłam wziąć się jeszcze za wykonawców, a ponieważ sama nie potrafię sporządzić odpowiedniej listy, wpadłam na pomysł, że będę się posiłkować właśnie statystykami z lasta. Zignoruję fakt, że gdybym sama miała wybrać ulubionych tegorocznych wykonawców, lista wyglądałaby inaczej. Last twierdzi, że tych wykonawców słuchałam w ciągu ostatnich 12 miesięcy najwięcej, choć tak naprawdę niewielu z nich zaliczyłabym do moich ulubionych. Skąd zatem wzięły się takie statystyki?

autor:
6 września 2009
Post Thumbnail of Orange Warsaw Festival 2009
6 września 2009 //Galeria + Relacje      

Mam słabość do warszawskich darmowych festiwali, organizowanych przez TP/Orange (wcale nie dlatego, że są darmowe ;-)). I tak jak skład zeszłorocznego Orange Warsaw Festival mnie nie przyciągnął, tak w tym roku wystarczyło mi jedno nazwisko: Calvin Harris. Do tego miły bonus w postaci MGMT. Nie miałabym wprawdzie również nic przeciwko …

autor:
30 maja 2009
Post Thumbnail of Sam vs Calvin
30 maja 2009 //News, Ciekawi      

Jeden jest Australijczykiem, drugi pochodzi z Anglii. Jeden jest zdeklarowanym gejem, drugi – nie wiadomo, aczkolwiek tekst „I like…girls” może być jakąś podpowiedzą. Obaj mówią (i śpiewają) z akcentem obcym Amerykanom, obaj lubią kolorowe ciuszki i obaj składają hołd dekadzie, w której przyszli na świat. I choć zapewne różnic pomiędzy …

autor: